Kaip alkoholis veikia smegenis

Alkoholio poveikis smegenims. Susipynęs liežuvis, susipynusios kojos bei atminties netekimas – tai alkoholio poveikio smegenims simptomai. Žmonės, kurie dažnai vartoja alkoholį, ima prasčiau orientuotis aplinkoje, prasideda problemos su koordinacija, balansu ir sveiku protu. Būtent dėl sulėtėjusios reakcijos pavartojus yra draudžiama valdyti transporto priemones.

Kaip veikia alkoholis smegenis

Etanolis (arba etilo alkoholis) smegenyse lemia visą biocheminių reakcijų grandinę. Jų metu gaminasi dopaminas – hormonas, sukeliantis apsvaigimą.

Bauginantis alkoholio poveikis smegenims yra tas, jog smegenyse jis keičia neurotransmiterių lygį – šiuos medžiagos perduoda neuronų impulsus į raumeninį audinį. Neurotransmiteriai yra atsakingi už išorinių dirgiklių (emocijų, elgesio) apdorojimą. Šios medžiagos arba sužadina elektrinį aktyvumą smegenyse, arba jį slopina. Dažniausiai alkoholis sustiprina „stabdantį“ efektą, dėl šios priežasties apsvaigusių žmonių kalba ir judesiai sulėtėja.

Alkoholis stabdo deguonies patekimą į smegenis. Užanka daug kapiliarų, dėl to prasideda galvos skausmai, pykinimas, prasta savijauta. Jis trukdo smegenims siųsti signalus taip, kaip jos įpratusios. Todėl gėrimas paveikia tokias funkcijas, kaip šneka, koordinacija ar sprendimų priėmimas.

Medžiaga surinkta iš įvairių informacinių šaltinių.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pagalba telefonu