Alkoholio detoksikacija

Alkoholio detoksikacija

Detoksikacija (organizmo detoksikacija) – tai fiziologinis (medicininis) toksinių medžiagų pašalinimas iš gyvo organizmo. Natūraliu būdu šitą funkciją (iš esmės) atlieka kepenys. Be to, tai gali reikšti pasitraukimo laikotarpį, kurio metu organizmas grįžta į homeostazę, ilgai vartodamas priklausomybę sukeliančią medžiagą (alkoholis, organinės ir sintetinės narkotinės medžiagos). Medicinoje detoksikacija atliekama nukenksminus nuodingas medžiagas ir naudojant atitinkamus priešnuodžius, taip pat taikant tokias metodikas kaip dializė ir (ribotais atvejais) chelatinė terapija.

Po ilgo priklausomybę sukeliančios medžiagos (alk. / nark. medžiagos) vartojimo detoksikacija atliekama atkuriant (ir kompensuojant) skysčius organizme. Vienas iš veiksmingiausių būdų – leidžiant skystį į veną (lašelinė).

Detoksikacija – (de- + gr. toxikon – nuodai) 1. med. intoksikacijos pašalinimas; 2. chem. nuodingos medžiagos pavertimas nenuodinga.

Daugelis alternatyviosios medicinos specialistų rekomenduoja įvairiausius nestandartinius detoksikacijos būdus, pavyzdžiui, detoksikacijos dietas. Mokslininkai tai apibūdina kaip “laiko ir pinigų švaistymą”. Jungtinės Karalystės labdaros fondas “Sense About Science” nustatė, kad tokios dietinės “detoksikacijos” metodikos neturi jokių pagrįstų įrodymų.

Organizmo detoksikacija nuo alkoholio, po ilgo alkoholio vartojimo

Detoksikacija nuo alkoholio (išblaivinimas) – tai procesas, kurio metu alkoholį vartojusio žmogaus organizmas atsistato. Dėl stiprios alkoholio priklausomybės slopinami GABA neuromediatorių receptoriai. Staigiai nutraukus ilgalaikį alkoholio vartojimą (be gydymo / pagalbos), gali kilti rimtų sveikatos problemų ir staigiai nutrauktas alkoholio vartojimas gali būti mirtinas.

Alkoholis veikia kaip diuretikas, todėl žmogus šlapinasi daugiau nei įprastai, atsiranda dehidratacija – žmogų kankina troškulys, galvos svaigimas ir galvos skausmas.

Alkoholis dirgina skrandžio gleivinę, padidina skrandžio sulčių išsiskyrimą ir atitolina skrandžio ištuštinimą, dėl to žmogus jaučia pilvo skausmą, pykinimą, gali prasidėti vėmimas.

Alkoholis mažina cukraus kiekį kraujyje, dėl to atsiranda nuovargis, silpnumas, drebulys, nuotaikos sutrikimai. Alkoholis plečia kraujagysles, todėl atsiranda galvos skausmas;

Šio gėrimo vartojimas gali pakenkti imuninei sistemai, todėl sumažėjęs apetitas ir nesugebėjimas susikaupti gali būti susijęs su laikinais imuninės sistemos funkcijos pokyčiais.

Jeigu alkoholio vartojimas tęsiasi kelias dienas iš eilės, žmogus jaučia bendrą silpnumą, drebulį, pykinimą, nerimą, nemigą, baimę ir padažnėjusį širdies plakimą – nedelsiant kreipkitės ir mes Jums padėsime.

Tel.: +370 648 75341

Išvažiuojame namo visą parą. Dirba licencijuoti specialistai su ilgamete patirtimi. Garantuojame 100% anonimiškumą.

Inf.: Realybe.lt

Pagalba telefonu